• Úspech  v okresnom  kole súťaže Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec

• Víťazi oboch kategórií školského kola súťaže Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec  Filip Krbúšik a Adam Toma reprezentovali našu  školu  dňa 12.4.2024 v okresnom kole súťaže v priestoroch CVČ v Partizánskom. V 2. kategórii náš žiak IX. A Adam Toma zaujal porotu predovšetkým prirodzeným prejavom, za čo  v konečnom umiestnení získal 3. miesto.

Obom súťažiacim ďakujeme za ich odvahu a tvorivosť, Adamovi  srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Exkurzia do Bratislavy

• Pre veľkonočnými prázdninami sa žiaci 7. až 9. ročníka vybrali  na výlet za poznaním a kultúrou do Bratislavy. Prvou zastávkou bolo Divadlo L+S, kde si pozreli divadelné predstavenie Tajný denník Adriana Mola. V podaní hercov z Divadla Ludus  sledovali príbeh Adriana Mola - obyčajného chlapca v neobyčajnom veku,  ktorý na prahu puberty rieši problémy vo vzťahoch s rodičmi, spolužiakmi a prvou láskou. Ďalšou zastávkou bol Bratislavský hrad, kde absolvovali komentovanú prehliadku s výkladom histórie. V priestoroch hradu zavítali aj do Historického múzea SNM, ktoré opatruje bohatý fond zbierkových predmetov, obsahujúci najmä kolekcie historického nábytku, výtvarného umenia, hodín, historického skla, porcelánu a keramiky, módne doplnky a predmety zo striebra.

Z Bratislavy  naši žiaci odchádzali bohatší o skvelý kultúrny zážitok a nové poznatky z histórie a geografie.

• Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec

• Kalendár záujmovo-umeleckých súťaží v našej škole každoročne uzatvára súťaž Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec. Poslaním súťaže je formovanie vzťahu mladých ľudí k rodnému jazyku a významným osobnostiam, rozvíjanie verbálno-komunikačných schopností mládeže, skvalitňovanie ich rečového prejavu, vyhľadávanie talentovaných žiakov, rozvíjanie ich nadania, vytvorenie konkurenčného prostredia na vzájomné porovnávanie svojich schopností.

Tento rok sa do školského kola, ktoré sa konalo 21. marca, zapojilo 22 rétorov zo 4. – 9. ročníka, ktorí súťažili v dvoch kategóriách:

1. kategória: 4. – 6. ročník: reprodukcia textu s vlastným dotvorením záveru.

2. kategória: 7. – 9. ročník: vyjadrenie vlastného názoru na vyžrebovanú tému.

Vyhodnotenie:

1. kategória:

1. miesto:  Filip Krbúšik (IV. A)

2. miesto: Dorota Besedová (IV. A)

3. miesto: Lucia Cvopová  (V. A)  a Michal Fodora (VI. A)

2. kategória:

1. miesto:  Adam Toma (IX. A)

2. miesto: Nina Sofia Janíčková (VIII. A)

3. miesto: Miriam Kubačková (VII. A)

Víťazi oboch kategórií Filip Krbúšik a Adam Toma budú reprezentovať školu  dňa 12.4.2024 v okresnom kole súťaže v Partizánskom.

Všetkých súťažiacim ďakujeme za ich odvahu a tvorivosť, víťazom srdečne blahoželáme a tým najlepším želáme veľa šťastia v okresnom kole.

• Beniakove Chynorany ovládli mladí recitátori zo Skačian

• Víťazi školského kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy zastupovali 26. marca skačiansku školu v okresnom kole súťaže v rodisku Valentína Beniaka v Chynoranoch. Sedemčlenná výprava mladých, talentovaných recitátorov v zložení Alan Pavúk (II. A), Lucia Krbúšiková (III. A), Filip Krbúšik (IV. A), Emma Košíková (V. A), Lucia Cvopová (V. A), Nina Sofia Janíčková (VIII. A) a Laura Ševčíková (VIII. A) bola viac ako úspešná a z Chynorian si odniesla 6 umiestnení:

Vyhodnotenie:

1. kategória (2. - 4. ročník)

Poézia:

1. miesto:  Filip Krbúšik (IV. A)

Čestné uznanie: Alan Pavúk (II. A)

Próza:

1. miesto:  Lucia Krbúšiková (III. A)

2. kategória (5. - 6. ročník)

Poézia:

3. miesto:  Emma Košíková (V. A)

3. kategória (7. - 9. ročník)

Poézia:

1. miesto:  Nina Sofia Janíčková (VIII. A)

Próza:

1. miesto:  Laura Ševčíková (VIII. A)

Naši 4 víťazi okresného kola budú reprezentovať nielen našu školu, ale aj okres Partizánske v krajskom kole súťaže v Bzinciach pod Javorinou.

Ďakujeme našim žiakom za úspešnú reprezentáciu školy a víťazom prajeme v krajskom kole veľa úspechov.